Ali Emre
Yönetim Kurulu Başkanı, PDR Group

 

Ali Emre, Arthur Andersen Türkiye ve NCR Türkiye’de çalıştıktan sonra 1989 yılında PDR Group’u kurdu. Başlangıçta TMI a/s lisansörü olarak kurulan grup daha sonra Ali Emre tarafından Türkiye’nin lider eğitim ve danışmanlık firması ve kendi alanında bir ilk olarak konumlandırıldı.

PDR Group, stratejik ortaklıklar ile organik olarak, Türkiye içinde ve dışında satın alma ve birleşmeler yolu ile inorganik olarak büyüdü ve bazı değişimler ve eklemeler sonrası, her biri kendi alanında eğitim ve danışmanlık faaliyetleri yürüten sinerjik şirketler olarak faaliyetlerine devam ediyor.

Ali Emre, farklı firmaların danışma kurullarında görev yapıyor, işini büyütme ve bir üst seviyeye çıkarma amacında olan paydaşlar ile yaptığı çalışmalarda, büyümeye, verimliliği artırmaya ve rekabet avantajı konularına odaklanarak, kurumlara sonuçlara ulaşma konusunda tavsiyelerde bulunuyor.

Ali Emre, müşterilerin büyümelerini aksatan dönüm noktalarının ve yapay engellerin yönetilmesindeki ustalığını ve becerisini danışmanlık yaptığı kurumlara sunmaktadır.

Ali Emre, 2010’da PDR Group’taki aktif liderlik görevini devretti ve sorumluluklarına Yönetim Kurulu Başkanı olarak devam ediyor.

Evli ve iki çocuk babası olan Ali Emre, aynı zamanda “MBÖ / Management by Öylesine” isimli iş kitabının da yazarıdır.

Ayşegül Drahşan

Genel Müdür, PDRICMA ve PDRInternational / PDR Group Genel Koordinatörü

Yeditepe Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünden onur ödülü ile mezun olduktan sonra kariyerinin ilk yıllarında, Türkiye’nin önde gelen reklam şirketlerinde ve medya ajanslarında çalıştı.

FED Training & Consulting Eğitim ve Danışmanlık şirketinde 4 yıl Satış Yöneticisi olarak çalıştı ve 2009 yılında PDR Group’a transfer oldu. Görevi sırasında 2011'de Hyundai Satış Akademisi Projesi ile “Initiative of the Year”, 2016 yılında Renault Fransa’nın Global'de gerçekleştirdiği R-Touch Attitude, “Mükemmel Müşteri Memnuniyeti” projesi ile “Business Developer of the Year” ödüllerini kazandı. 2017 yılında, ICF Onaylı Temel Koçluk eğitimlerini ve 2020 yılında İleri Seviye Koçluk programlarını tamamlayarak CPEC unvanını aldı.

16 yılı aşkın süredir, Türkiye’deki ve Dünyadaki binlerce farklı şirketin, kurumsal eğitim süreçlerini yöneten, şirketlere eğitim ve danışmanlık süreçlerinde destek olan Ayşegül Drahşan, aynı zamanda bireysel ve kurumsal koçluk ve mentorluk çalışmalarına devam etmektedir. PDR International Coaching & Mentoring Academy ile PDR International’ın da Genel Müdürlüğünü üstlenen Drahşan, aynı zamanda PDR Group Genel Koordinatörü olarak görev yapmaktadır.

Ayşegül Drahşan, evli, bir çocuk annesi, “Bize Bir Eğitim Lazım” kitabının yazarı ve SHIFT! kitabının ortak yazarlarından biridir.