PDRICMA İleri Seviye Profesyonel Koçluk Sertifikasyon Programı, yoğun ve güçlü bir öğrenme sürecidir. Tüm öğrenme stilleri göz önünde bulundurularak hazırlanmış programımız daha fazla koçluk tekniği, araçları ve teorileriyle tanışacağınız PDRICMA Koçluk Modeli hakkındaki ustalığınızı derinleştireceğiniz bir konseptte tasarlanmıştır.

Program içinde;

  • Deneyimli ve ICF unvanlı (MCC-PCC) Fakülte Liderlerince verilecek bireysel/grup mentorluklar,
  • Kayıtlı bireysel koçluklarınıza verilecek birebir süpervizyon/geribildirim,
  • Koçluk konseptlerinin derinlemesine keşfedildiği ve danışan vakalarının değerlendirildiği ‘Usta Koçluk Laboratuvarları’,
  • Koçluk deneyiminden öğrendiklerinizi anlamlı bir şekilde yansıtabileceğiniz akran grup koçluk çalışmaları,
  • Koçluğu derinlemesine keşfetmenizi sağlayacak çeşitli okuma, izleme vb. takip projeleri bulunmaktadır.

Programa gelen her bir katılımcımız, yapılacak çalışmalara hazırlıklı gelmekten sorumludur. Bu, tüm modüllere eksiksiz katılmak, verilen herhangi bir okumayı tamamlamak, danışanlarıyla koçluk çalışmalarını yapmış olmak, sınıfta anlamlı sorular sormak ve deneyimlerini paylaşmak vb. anlamına gelir.

Akredite onay süreci için hazırlıkları devam eden PDRICMA İleri Düzey Profesyonel Koçluk Programı, ICF'in tüm eğitim ve uygulama gerekliliklerini yerine getirmenin yanı sıra, koçluk yolculuğunuzdaki “unvan alma” süreciniz için ICF başvurunuzu da destekler.

Kimler Katılmalı:

PDRICMA Profesyonel Koçluk Sertifikasyon programını veya Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) tarafından onaylanmış Temel Koçluk eğitimini tamamlayan (en az 60 saat) herkes bu programa katılabilir.

ICF Akreditasyonuna sahip olacak bu program, ICF Unvanlı PDRICMA Fakülte Lideri Koçlarımız tarafından verilecektir. Program çevrimiçi (on-line) ve yüz yüze sınıf eğitimleri seçenekleriyle yapılacaktır.

ACTP Akreditasyon sürecimiz tamamlandığında, katılımcılarımız ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) tarafından onaylanmış ve uluslararası geçerliliği olan koçluk sertifikalarına sahip olacaklardır.

Katılımcılarımız, programının tüm koşullarını sağladıktan sonra PDRICMA Professional Certified Coach (PCPC) sertifikasına sahip olmanın yanında, ICF’ten belirlenen diğer şartları da sağlamaları koşulu ile PCC unvanı almaya hak kazanabileceklerdir.

Katılım koşulları ile ilgili detaylı bilgi almak için info@pdricma.com.tr adresimize e-mail gönderebilir ya da 0 216 709 17 37’den bize ulaşabilirsiniz.