‘’Kendimizle aramızdaki fark bir başkasıyla aramızdaki fark kadar büyüktür.”- Montaigne

Mindful Koçluk odağına kişinin özü ile yaşamda ondan beklenenler arasındaki mesafeyi alır.

Koçun desteği, kişinin kendi değerleri ile örtüşen, kendi özünü yaşamının özü haline getiren dengeye ulaşmasını sağlamak, kabul ve değişim süreçlerinde kişiyi desteklemek, beden-kalp-zihin döngüsünü kişinin özüne hizmet edecek şekilde yeniden organize etmesine yardımcı olmak için koçluk becerilerini kullanmak, farkındalık pratiklerini hayatına entegre etmesini sağlamaktır.

Amaç

Koçun ve danışanın bir araya geldiği Mindful Koçluk görüşmelerindeki hedef; kişinin kendi sezgilerine netlik ve farkındalık kazanma becerilerini desteklemektir. Gerçek benliğini ortaya koyması için danışanın mevcut durumunu ve hedeflerine giden yolda zihinsel ve duygusal alışkanlıklarını gözden geçirmesi, hizmet etmeyen alışkanlıklar yerine, yeni tutumlar ve davranışları Mindfulness pratikleri ve tutumları ile hayatına uyarlayabilmesini desteklemektir.

Program Hedefleri

*(Kişiye özel değişiklik gösterebilmekte olup bazı örnekler aşağıda sunulmuştur.)

  • Kişinin öz farkındalığı, zihin- beden- kalp döngüsü hakkında mevcut duruma karşı tutumlarını fark etmesi
  • Kişinin seçim alanı, yaşam anlamı ve motivasyon kaynakları hakkında farkındalık edinmesi
  • Kişinin duygusal esnekliği (dayanıklılığı) kazanmasında gerçek benliğini fark etmesi
  • Değişime ve strese karşı geliştirdiği inanç kalıplarını şimdiki anın farkındalığı ile çözebilme becerisini güçlendirmek,
  • Mindfulness pratiklerini kendi sezgisel yolculuğunda bir araç olarak tüm yaşamına yayma becerisini geliştirmek

Program ile ilgili detaylı bilgi almak için info@pdricma.com.tr adresimize e-mail gönderebilir ya da 0 216 709 17 37’den bize ulaşabilirsiniz.