“Biz mutlu olduğumuz için gülmüyoruz; güldüğümüz için mutlu oluyoruz.” - William James

Kahkaha Koçluğu insanların, sertifikalı bir profesyonelden Kahkaha Yogası egzersizlerini birebir öğrenmelerini sağlayan bir programdır. Kahkaha Yogası herkesin mizah, şaka, komiklik olmadan nedensiz gülebileceği eşsiz bir tekniktir. Kâşifi bir tıp doktoru olan Dr. Madan Kataria’dır. Bu program, kişisel gelişim için bu eşsiz tekniği öğrenmek ve hayatlarına daha fazla neşe ve kahkaha katmak isteyenler için harika bir yoldur.

Düzenli kahkaha egzersizleri ile kişi fiziksel olarak gülmenin zor olacağı veya sıkıntılı süreçlerden geçerken kendisine çok yardımcı olacak olumlu bir zihinsel duruş kazanır. Kahkahanın ruhu sizin tüm zorluklara rağmen olumlu bir zihinsel tutumla ayakta kalmanızı sağlar. Kahkaha yogası fiziksel sağlığı destekler, olumsuz düşünce ve duyguları uzaklaştırır ve içsel yapınızla bağlantıya geçmenize yardımcı olabilir.

Sporda, sanatta, iş ve akademik hayatta artmakta olan başarı hırsı ve rekabet insanları kırılganlaştırmaktadır. Bu da korku, endişe yaratarak inanılmaz olumsuz ve stres dolu bir senaryoya dönüşmektedir. Stres aklı gölgelemekte ve bundan performansımız etkilenmektedir. Bu yüzden bu olumsuz şartları düşürüp en iyi performans için gerekli ortamı yaratmak önemlidir. Kahkaha tam da bunu yapar. Nedensiz kahkahayı stres dolu bir etkinlikten evvel kullanma pratiğine ''Kahkaha Desteği'' denir.

Amaç

Kahkaha Koçluğu ile amaçlanan danışanın fiziksel, zihinsel ve duygusal stresini azaltacak; strese karşı dayanıklılık kapasitesini artıracak yöntemleri aktarmak, diyafram nefesini devreye sokmak; içimizdeki yaşama sevincini ve neşeyi ortaya çıkartan kahkaha yogasını günlük hayatın parçası haline getirmeyi öğretmektir.

Program Hedefleri

  • Kahkaha Yogası tekniği günlük hayata uyarlayabilmek
  • Stres düzeyini düşürmek
  • Zorluklar karşısında yardımcı olacak olumlu bir zihinsel tutum kazandırmak
  • Duygusal dayanıklılığı artırmak
  • Gülmenin fizyolojik ve psikolojik faydalarından yararlanmak
  • Hayatın içine daha çok neşe katmak

Program ile ilgili detaylı bilgi almak için info@pdricma.com.tr adresimize e-mail gönderebilir ya da 0 216 709 17 37’den bize ulaşabilirsiniz.