PDR International Coaching & Mentoring Academy Koçluk Felsefesi ve Yaklaşımı,

Günümüzde gittikçe kompleksleşen yapılar ve zorlaşan şartlar altında yaşıyoruz. Dünya tarihinde her zamankinden çok daha fazla bilgi bombardımanı altında çalışmaya çabalıyoruz.

Yaşadığımız dünya, teknolojik, politik, ekonomik, bilimsel ve çevresel olarak sürekli değişiyor. Halihazırda görev çeşitlilikleri ve nanosaniye cinsinden yanıt verilmesi beklenen verilerdeki zaman baskısı, yüksek derece dikkat gerektiren ve her gün farklılaşan çok sayıda elektronik cihaz, her geçen gün yeni bilgi sahibi olma zorunluluğu hepimizde büyük strese neden olmakta. Mümkün olandan daha fazlasını yapmaya çalışıyor ve bazen tükendiğimizi hissediyoruz.

Koçluk mesleğini doğuran ve bu denli önemli kılan koşul ise; bütün bu olan bitende kendi yaşantımızla ilgili doğru hedefleri belirlerken ve her türlü kararı alırken itici güce ihtiyaç duymamız. Meslekler bir ihtiyaç olduğunda doğar veya ihtiyaç bittiğinde ölürler. Koçluk mesleğinin en hızlı gelişen meslek grubunda yer almasının tesadüf olmadığı açıkça ortada. Koçluk; bizim var olan potansiyelimizi ortaya çıkarırken, bu hızlı tempolu dünyada gerçek vizyon ve tutkumuzla ilerlememize yardımcı olur. Koçluk iç motivasyonumuzu tetikleyerek hayallerin gerçeğe dönüşmesini sağlayan en güçlü araçtır.

On-line olarak hazırlanan ve 15 Gün (105 Saat) süren Profesyonel Koçluk Sertifikasyon Programımız; koçluğu içten dışa anlatır, bunu yaparken derinlemesine incelemelerden ve farklı disiplinlerden faydalanır, en etkili yöntemleri özgün bir modelde birleştirir ve insan odaklı bir yaklaşım ile hazırlanan PDRICMA STAR Modelini kullanır.

Yaklaşım şu üç temel bilgiye dayanır.

  • Her insan kendisi için neyin doğru olduğuna ilişkin ‘içsel bilme/biliş’ özelliğine sahiptir.
  • İnsanlar özgürce yaptıkları seçimler sonucu istedikleri yaşamı yaratabilecekleri ‘içsel kaynaklara’ sahiptir.
  • Her insan geliştirilebilir potansiyele sahiptir ve biriciktir.

PDRICMA Profesyonel Koçluk Sertifikasyon Programımızın misyonu “Koçluk felsefesini (koç olma halini) ve duruşunu içselleştirmiş, evrensel değerlerle donanmış profesyonel koçlar ve mentorlar yetiştirmektir. Bu kapsamda vizyonumuz ise ‘Türkiye’nin en çok tercih edilen ve ilham veren Profesyonel Koçluk ve Mentorluk Akademisi’’ olmaktır.

Program sonunda her bir mezunumuz, Profesyonel koçluk sürecini etkin bir şekilde açıklığa kavuşturabilecek, koçluk felsefesini içselleştirecek, danışanının ihtiyacını doğru belirleyebilecek ve danışanının hedefine ulaşabilmesi için gereken eylem planı oluşturmasını kuvvetle destekleyebilecektir.

PDRICMA Profesyonel Koçluk Sertifikasyon Programımızdan mezun olan her koçumuza, hayatı boyunca tüm koçluk ve mentorluk yolculuğunda ve unvan alma süreçlerinde destek olacağız.

Çünkü PDRICMA olarak biz; koçluğa ve mentorluğa her zaman değer katan ve en çok tercih edilen Akademi olmayı hedefledik.