PDRICMA Üyesi Olmak...

Siz de PDRICMA üyesi olmak istiyorsanız info@pdricma.com.tr adresinden bizimle iletişime geçebilir veya aşağıdaki formu doldurarak özgeçmişinizi iletebilirsiniz.


Başvuru Formu

CAPTCHA code

Ahu Orbay

PDR Group Danışmanı

Ahu Orbay TED Ankara Koleji ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü mezuniyeti sonrasında, 27 yıl sürdürdüğü bankacılık sektörüne İktisat Bankası’nda Management Trainee olarak adım atmıştır.

2001 yılından itibaren, müdür ve üstü yönetim pozisyonlarında deneyim kazanmış, Finansbank ve Şekerbank’ın farklı şubelerinde Ticari ve Karma Şube Müdürlükleri ve tüm bankacılık segmentlerinde müşteri ve ekip yönetimi yapmıştır.

Park Avenue Bank New York Türk Masasında Kredi Komite sunumları ile yurtdışı bankacılık deneyimini de eklemiş, Oyak Bank Kurumsal Bankacılık’da Birim Müdürü olarak kurumsal satış ekiplerinin oluşumu ve performans yönetiminden sorumlu olmuş, mülakat süreçlerinde ve Kredi Komitelerinde görev almıştır. Bank Europa’da Dış Ticaretin Finansmanı Birim Müdürü olarak yeni kurulan birimin ekibinin oluşturulması, süreç yönetimi ve dış ticaret iş akışlarının yaratılması görevlerini üstlenmiştir. Tekstilbank Kurumsal Bankacılık Bölüm Müdürü olarak bankanın tüm şubelerindeki kurumsal ekiplerin hedef ve performans yönetiminin yanında bankanın ‘due dilligence’ ekibinde de yer almıştır. Ayrıca MT Pazarlama ve Satış eğitimlerinin yaratılması ve sunumunu yapmıştır. Finansbank Kurumsal Bankacılık Kilit Müşteri Yönetimi Birim Müdürü olarak çalışmış, kilit müşteri satış ekiplerini yönetmiş, Kredi Komitelerinde görev almıştır. Satış, pazarlama, kredi değerlendirme, risk yönetimi, dış ticaret, mali analiz, nakit yönetimi, ekip ve performans yönetimi, değişim yönetimi uzmanlık alanlarıdır.

Bankacılığın yanında 9 yıl farklı kanallar için profesyonel seslendirme yapmış ve New York Üniversitesi’nde oyunculuk dersleri almıştır. Farklı gelişim eğitimleri almış olmasının yanında, ICF onaylı koçluk süreci de devam etmektedir. Profesyonel iş yaşamını PDR  International bünyesinde Eğitim Danışmanı olarak sürdürmektedir.

Devamını Oku

Ali Yeteroğlu

PDR Group Danışmanı

Ali Yeteroğlu, ABD'de The University of Tennessee Stratejik Pazarlama bölümü’nden mezun olduktan ve Boğaziçi Üniversitesinde MBA derecesini aldıktan sonra, Sabancı Üniversitesi’nde Yönetim Sanatı ve Marmara Üniversitesi’nde Eğitimcinin Eğitimi programlarını tamamladı.

Medikal sektörde satış tecrübesiyle başladığı kariyerini tekstil sektöründe Ertuğ Giyim firmasında Satış ve Pazarlama Müdürü, hızlı tüketim kırtasiye sektöründe Adel Kalemcilik’te Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü, Anadolu Grubu ve Alman Faber-Castell ortaklığı olan Ülkü Kirtasiye'de Genel Müdür ve medikal sektörde VSY Biotechnology’de Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonları ile devam ettirdi. Gıda sektöründe Satış ve Pazarlama Direktörlüğü de yapan danışmanımız, Yurtiçi ve Yurtdışı Satış Pazarlama, İş Geliştirme ve Stratejik Yönetim Danışmanlığı konularında çeşitli firmalara hizmet verdi. Altınbaş Üniversitesinde Stratejik Pazarlama master programında dersler de veren Yeteroğlu PDR International bünyesinde Liderlik Gelişimi, Inovasyon ve Yaratıcılık, Stratejik Düşünme/Planlama ve Satış&Pazarlama konularında eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir. ICF Onaylı Temel Koçluk eğitimlerini tamamlayan Yeteroğlu, PDRICMA bünyesinde bireylere ve kurumlara koçluk ve mentorluk hizmetleri vermektedir.

Devamını Oku

Ayşegül Drahşan

Genel Müdür, PDRICMA ve PDR International / PDR Group Genel Koordinatörü

"Zihnin sınırlarına meydan okumak ve yaşam amacındaki gerçeği bulmak, güçlü sorularla mümkündür․" – Ayşegül Drahşan

Yeditepe Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünden onur ödülü ile mezun olduktan sonra kariyerinin ilk yıllarında, Türkiye’nin önde gelen reklam şirketlerinde ve medya ajanslarında çalıştı.

2005 yılında FED Training& Consulting Eğitim ve Danışmanlık şirketine Satış Yöneticisi olarak geçti. Koton, İşbankası ve Sabancı Grubu Şirketlerinin; Dönüşüm, Müşteri Deneyimi ve İnovasyon projelerinin hayata geçirilmesine, Tom Peters, Michael Raynor gibi uluslararası konuşmacıların, Türkiye’de binlerce kişiyle gerçekleştirdiği konferansların organizasyonuna destek oldu.

2009 yılında PDR Group’un, o yıllarda temsil ettiği TMI Türkiye’ye Satış Müdürü olarak geçti. Görevi sırasında 2011'de Hyundai Satış Akademisi Projesi ile “Initiative of the Year” ödülünü aldı. 2015 yılında, Genel Müdür olarak atanan Drahşan, 2016 yılında Renault Fransa’nın Global de gerçekleştirdiği R-Touch Attitude, “Mükemmel Müşteri Memnuniyeti” projesi ile “Business Developer of the Year” ödülünü kazandı. 2017 yılında, Adler International Learning’den ICF Onaylı Profesyonel Koçluk ve 2020 yılında, ICF Onaylı İleri Seviye Koçluk programlarını tamamlayarak CPEC ünvanını aldı. 15 yılı aşkın süredir, Türkiye’deki ve Dünyadaki binlerce farklı şirketin, kurumsal eğitim süreçlerini yöneten, şirketlere eğitim ve danışmanlık süreçlerinde destek olan Ayşegül Drahşan, aynı zamanda bireysel ve kurumsal koçluk çalışmalarına devam etmektedir.

2015 yılından itibaren PDR International Genel Müdürlüğünü ve 2019 yılı Ekim ayından itibaren PDR Group Genel Koordinatörlüğünü sürdüren Ayşegül Drahşan, evli, bir çocuk annesi, “Bize Bir Eğitim Lazım” kitabının yazarı ve SHIFT! kitabının ortak yazarlarından biridir.

Devamını Oku

Binnur Kayabey (PCC)

PDRICMA Fakülte Lideri

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden 1995 yılında mezun olan Binnur Kayabey, profesyonel yaşamına Eczacıbaşı Menkul Değerler’de başladı.

Sonrasında kurumsal etkinlik yönetimi ve medical cihaz satışı alanında faaliyet gösteren 2 şirketin kurucusu olarak girişimcilik rolüne geçti. Profesyonel kariyerinin ilk 20 yılında farklı organizasyon yapılarının oluşturulması, satış ve pazarlama ekiplerinin yapılandırılması, yönetimi, stratejik öncelikli hedeflerin belirlenmesi, performans sistemlerinin kurulumu, değerlendirilmesi ve geliştirilmesi, rakiplerin analizi ile ilgili sorumluluklar aldı.

2016 Yılından itibaren Danışmanlık ve Profesyonel Koçluk alanlarında çalışmalarını sürdüren Binnur,  İnsan Kaynakları Yönetimi Sertifika Programını, Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) ‘nundan akredite Profesyonel Koçluk Temel ve İleri Seviye eğitimleri ile Takım Koçluğu eğitimini ve Transaksiyonel Analiz, Nörobilim alanlarında eğitimlerini tamamlamıştır. Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) tarafından verilen Professional Certified Coach (PCC) ünvanına sahiptir.

İnsanın, kendine yolculuğunun çok kıymetli olduğuna olan inancıyla, kurumların ve bireylerin istedikleri performans ya da doyuma ulaşmaları konusunda, var olan sonsuz potansiyellerini harekete geçirmek üzere, bilgiye, güvene ve samimiyete dayalı yol arkadaşlıklarını paylaşarak, hedefledikleri gelişim ve dönüşümlerine destek vermektedir.

Çeşitli sosyal sorumluluk projeleri ile topluma hizmet etme konusunda çalışmaları olan Binnur Kayabey, bir çocuk annesidir.

Devamını Oku

Burak Güner (PCC,ACPC)

PDR Group Danışmanı

1991 yılında Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel işletmeciliği Bölümünden mezun olmuştur.

İş hayatına devam ettiği sırada 2004 – 2005 yılları arasında İstanbul Teknik Üniversitesinde (İTÜ) İşletme Yüksek Lisansını (Executive MBA) tamamlamıştır. Siemens bünyesinde yöneticilik becerileri, karar alma ve zor durumlarla başa çıkma konularını kapsayan 4 aylık yurt dışı destekli People and Business Management Learning Program (PMB2) eğitimini tamamlamıştır. Ek olarak, Siemens’te sahip olduğu proje yönetimi tecrübeleri sonucunda firmanın belli elemelerden sonra almaya hak kazandığı “Ticari Proje Yöneticisi” sertifikasyonu almıştır. Buna ek olarak uluslararası proje yönetim kuruluşu olan IPMA’nın (International Project Management Association) “Project Manager” sertifikasyonunu almaya hak kazanmıştır.

İş hayatına 1992 yılında sırasıyla Conrad, Four Seasons ve Crowne Plaza Ataköy otellerinde çeşitli görevlerde bulunarak başlamıştır. Crowne Plaza Ataköy otelinde Bütçe ve Kredi Müdürü olarak görev yaptıktan sonra 2000 yılında Siemens Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de Telekomünikasyon bölümünde Ticari Uzman olarak göreve başlamıştır. Siemens’te Telekomünikasyon ve enerji bölümlerinde satın alma, proje yönetimi, satış konularında uzmanlık ve yöneticilik görevlerinde bulunmuştur.
Koçluk kariyerine Mart 2014 Adler koçluk okulunda aldığı eğitim ile başlamıştır. Koçluk eğitimlerinin ertesinde ICF’in koçluk yeterliliklerini karşılayarak PCC ünvanını almıştır.
8 yıl hizmet sektöründe ve 20 yıl telekomünikasyon ve enerji sektöründe finans, satış ve proje yönetimi tecrübesi ile toplam 28 yıllık profesyonel hayat tecrübesi bulunmaktadır. Bu tecrübe hem koçluk hem de eğitim konularında çalışırlen kendisine yardımcı olmaktadır.

Devamını Oku

Çiğdem Çiftçi

PDR Group Eğitim ve Performans Geliştirme Danışmanı

Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olmuştur.

Boğaziçi Üniversitesi Basic Management Skills ve ICF Onaylı Profesyonel Koçluk eğitimlerini tamamlamıştır.

Profesyonel hayatına Turkcell’de Müşteri Temsilcisi olarak başlamış sonrasında operasyon yönetimi alanında ilerlemiştir. Turkcell’den sonra sırasıyla Global Bilgi , Yıldız Holding ve Full Akaryakıtta operasyon yöneticiliği yapmış daha sonra ise yine sektörün içinde ancak bu sefer farklı bir departmanda İnsan Kaynakları İşe Alım Birim Müdürlüğü görevinde bulunmuştur. 2014 yılı itibari ile sektörde edindiği 17 yıllık deneyimini ve sürekli olarak gelişimini destekleyecek eğitim programlarında edindiği bilgileri PDR Group çatısı altında CC Academia’da paylaşmaya devam etmektedir.

PDR Group bünyesinde; Müşteri Hizmetleri Yetkinlik Eğitimleri, Yönetici Eğitimleri, Koçluk ve İletişim konularında eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Devamını Oku

Ece Ağabeyoğlu (ACC)

PDR Group Danışmanı

Hacettepe Üniversitesi İstatistik Bölümü lisans, İstanbul Bilgi Üniversitesi Örgütsel/Endüstriyel Psikoloji yüksek lisans programlarından mezun olmuştur.

1998’den itibaren kurumsal çatı altındaki ilk 16 yılı boyunca sırasıyla; Commercial Union Hayat Sigorta (Avivasa) – finansal danışmanlık, İş Bankası - kurumsal kredi uzmanlığı, HSBC İnsan Kaynakları - Eğitim ve Geliştirme Müdür Yardımcısı/Eğitmenlik, yetkinlik eğitimleri yöneticiliği, Genç Yetenek programı değerlendirme merkezi danışmanlığı yapmış, kurum içi koçluk, yenilenen şube yapılanmasında proje koordinatörlüğü ve Değerler Bazlı Liderlik projesinin başlatılmasında Avrupa Bölgesi liderliğini üstlenmiştir. Bankanın oryantasyon süreçlerini uçtan uca yönetmiştir. 2010’dan bu yana 20’den fazla kuruma danışmanlık ve eğitmenlik hizmeti vermiştir. Değerlendirme Merkezi danışmanlığı yapmıştır. Verdiği eğitimler arasında Liderlik Bilinci, Zaman Yönetimi, Sunum Becerileri, Gri Yaka İçin İletişim Becerileri, Kurumsal Kimliğe Uyum, Takım Motivasyonu bulunmaktadır.

Sivil toplum alanında meslek liselerine yönelik projelerde eğitmen ve danışman olarak, bazı vakıflar ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nın programlarında mentor olarak görev yapmıştır. Bahçeşehir Üniversitesi kariyer merkezinde yerli ve yabancı öğrencilere kariyer koçluğu yapmış, Yeditepe Üniversitesi Gıda Mühendisliği’nde iş hayatı becerileri eğitimleri vermiştir.

Profesyonel koçluğa 2018’de Sola Unitas mezunu olarak başlamış, 2020’de ICF’ten ACC ünvanlamasını almıştır. Ayrıca, Alliant International University I/O Psychology danışmanlık sertifikası sahibi ve mesleki yeterlilik belgeli İş ve Meslek Danışmanı olan Ece, İşte ve Yaşamda Kendi Yolun ve Bilsen İyi Olur podcast yayınlarının sahibidir. IODA Türkiye Uluslararası Organizasyonel Gelişim Derneği kurucu üyesidir. Koşu ve filantropi ilgi alanlarıdır.

 

 

Devamını Oku

Evren Aksoy

PDR Group Danışmanı

Evren Aksoy, Avusturya Lisesi ve Bilkent Üniversitesi İşletme ardından, PWC’de 3 yıl finans sektöründe çalışarak başladığı kariyerini İngiltere’de Pazarlama master ile farklı bir alana çevirmiştir.

Londra'da Middlesex University Pazarlama MA tamamladıktan sonra, 2000 yılında Royal Dutch Shell ile tanışan Aksoy, İngiltere ve İskoçya’da Analiz ve Danışmanlık, Stratejik Planlama, e-business gibi farklı alanlarda çalışmıştır. Daha sonra Türkiye’ ye dönerek 2 yıl Peppers and Rogers bünyesinde çalışmış daha sonra tekrar Shell’e geri dönerek Shell Türkiye’ de ürün müdürü olarak çalışmaya başlamış, 2006 – 2017 arasında sırasıyla Türkiye Pazarlama Müdürlüğü, Avrupa ve Afrika kıtası Otomotiv Sektör Müdürlüğü, Shell İtalya Satış Müdürlüğü, Shell Güney Afrika Pazarlama ve Satış Müdürlüğü rollerini üstlenmiştir. Shell’de en son Madeni Yağlar ürün uygulamaları konusunda küresel sorumluluk üstlenerek Global Pazarlama Müdürü olarak 3 yıl görev yapmıştır. ICF Onaylı Temel Koçluk eğitimlerini tamamlayan Aksoy, son 2 yıldır ISO 1000 üyesi bir şirkette satış ve pazarlama üzerine yarı zamanlı olarak çalışmakta ve PDRICMA bünyesinde farklı kurum ve kişilere profesyonel koçluk ve mentorluk hizmetleri vermektedir. Evren Aksoy evli ve ikiz kız babasıdır.

Devamını Oku

Funda Bener (PCC)

PDRICMA Fakülte Lideri

1987 yılı Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olan Funda Ö․ Bener, 1988 -1991 yılları arasında Finansbank’ta, 1991-1994 yılları arasında Credit Lyonnais, 1994-2001 yılları arasında da Osmanlı Bankası’nda çalışmıştır.

2012-2016 yılları arasında Carrefoursa şirketinde Eğitim ve Gelişim Müdürü olarak çalışmış, Carrefoursa Akademi’nin kuruluşunda yer almış ve akademinin işleyişini sağlayan ekibe liderlik etmiştir. Akademinin ilk kuruluş yılında liderlik ettiği ekip, TEGEP Liderlik Gelişim özel jüri ödülü ve Brandon Hall “best video learning” dalında bronz madalya ödülü alan projeler üretmiştir. 2006 yılında Marmara Üniversitesi İşletme-Örgütsel Davranış bölümünde Yüksek Lisansını tamamlayan Bener, Değişime Direnç’te Etkin İletişimin Rolü üzerine bir araştırma yapmış, tezini Türkiye’deki liderlik stilleri üzerine yazmıştır. 2009 yılında koçluk eğitimini tamamlayan Bener, PCC unvanı ile ICF akredite koçu ve ICF üyesidir. Kurumlarda değişim süreçlerinin kurgulanarak çalışanların değişim ve gelişimlerine eşlik eden gelişim programları tasarlamaktadır. Öğrenen organizasyonların temeli olan mentorluk sistemlerinin ve koçluk kültürüne izin veren yapıların kurulmasına danışmanlık yapmaktadır. 2019 yılında online Coach Hub Certified Coach ünvanını almıştır. 2020 yılından bu yana PDR Eğitim ve Gelişim Danışmanıdır. Assessment Center ve Learning Center alanlarında çalışmaları devam etmektedir. Neuroscience ve Liderlik üzerine yapılan araştırma ve çalışmaları takip ederek, uygulama gerçeklerini gelişime taşıyan araç ve yöntemler kurgulamaya ve uygulamaya çalışmaktadır. 2018 Yılında, “İnsanın Anlam Arayışına” odaklanan Logoterapi eğitimlerini ve sınavını tamamlayarak Academic Associate in Viktor Frankl’s Logoterapy ünvanını almıştır. Bahçeşehir Üniversitesi Micro MBA programında “Koçluk Becerileri” ve “Liderler için Koçvari Yönetim Becerileri” eğitimleri ve Değişim Yönetimi eğitimi vermektedir. Boğaziçi Üniversitesi, Darüşşafaka öğrencileri için mentorluk, Kagider iş kadınları için koçluk desteği gibi sosyal sorumluluk projelerine katılmıştır. ICF Türkiye’nin Bizbize Kadın Girişimciler ve Türkiye Bilişim Derneğiyle yürüttükleri iş birliklerine gönüllü koçluk desteği vermektedir. Coach Hub’ın IOM (Uluslararası Göçmen Organizasyonu) ile yaptığı anlaşma çerçevesinde iki kadın lidere gönüllü koçluk yapmıştır. 2020 yılı eylül ayında PDRICMA Fakülte Lideri olmuştur. BRM, Bümed üyesi olup Boğaziçi Üniversitesi Kariyer Merkezinde mezun öğrencilerin kariyer planlama süreçlerine mentor koçluk yaparak gönüllü destek vermeye devam etmektedir.

PCC - (2600 saat koçluk deneyimi), Coach Hub Certified Coach, EMA- EMCC (uygulayıcı mentor-koç)

Eğitimler / Gönüllü Mentor Koçluklar

Bahçeşehir Üniversitesi Micro MBA: “Koçluk Becerileri” ve “Liderler için Koçvari Yönetim Becerileri” ve Değişim Yönetimi

Boğaziçi Üniversitesi, Darüşşafaka Okul Destek Derneği Mentorluk (EMCC projesi): Mentorluk, 

Kagider 

ICF Türkiye: Bizbize Kadın Girişimciler ve Türkiye Bilişim Derneği Coach Hub’ın IOM (Uluslararası Göçmen Organizasyonu)

Hayata Destek Vakfı ( Yönetim kademesine mentor koçluk)

Devamını Oku

İpek Ateşalp (ACC)

PDRICMA Fakülte Lideri

“Aklının bildiğini kalbin de anladığında dönüşüm gerçekleşir.

Kadıköy Anadolu Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İngilizce İktisat bölümünden mezun olmuş; Yapı & Kredi Bankası’nda kurumsal bankacılıkta başladığı kariyerine Şube Müdürü, MAG & Partners Finans ve Yönetim Danışmanlığı’nda Kurucu Ortak olarak devam etmiştir. Bugün Kahkaha Okulunun kurucusudur. Bankacılık ve danışmanlık (finans, yatırım, eğitim) alanlarındaki 30 yıllık iş tecrübesi ve yöneticilik yetkinliklerini; eğitim danışmanlığı, koçluk ve kahkaha yogası eğitmenliği ile harmanlamıştır.

PDR Group çatısında 10 yıllık kurumsal eğitmenliği süresince yolu 18.000’den fazla katılımcı ile kesişmiş, 9.100 saat eğitim vermiştir. Bu yolculukta eğitmenliğini koçluk şapkası ile zenginleştirmeye karar vermiş ve 2014 yılında Temel Profesyonel Koçluk eğitimlerini almıştır. ICF’ten ACC (Acredited Certified Coach) unvanını alarak, 535 saatlik koçluk deneyimi ile kurumlarda yönetici/performans koçu olarak  hizmetlerini sürdürmektedir. Koçlukta iki niş alan olan ”Kahkaha Koçluğu” ve ”Mutluluk Koçluğu” nun ülkemizde öncülüğünü yapmaktadır. Hindistan'da Laughter Yoga International University’de Kahkaha Yogası Master Trainer olarak yetiştirilmiş ve Türkiye’nin “Kahkaha Elçisi” unvanıyla onurlandırılmıştır. Berkeley Institute of Well -Being,California'dan tamamladığı programla Türkiye'nin ilk "Sertifikalı Mutluluk Koçu" olmuştur.

Bir çiçeğin yapraklarını açması gibi kişilerin içsel zenginliklerini çevrelerine yansıtmalarına aracılık etmek yaşam amacıdır. Azim, cesaret ve sevgi onu bu yolda tutarken; ”Koçluk”, ”Kahkaha”, ”Eğitmenlik” ise yaşam amacına ulaştıran enstrümanlarıdır.

Devamını Oku

Lale Kulaksızoğlu

PDR Group Danışmanı

Uludağ Üniversitesi Kimya Fakültesi ve BÜYEM İnsan Kaynakları Yönetimi programını bitiren Lale Kulaksızoğlu, kariyer hayatına ilaç sektöründe başlamış, 17 yıl çalıştığı GlaxoSmithKline İlaç firmasında Satış Uzmanı, Eğitim&Gelişim Yöneticisi ve İnsan Kaynakları Yöneticiliği yapmış, Pronet ve Mas İnterkom’ da İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü olarak çalışmıştır.

2015 yılından itibaren kariyerine eğitmenlik alanında devam etmeye karar vermiş, farklı bir eğitim danışmanlık şirketinde, Eğitmen ve Kurumsal Gelişim Danışmanı olarak çalışmıştır. 2019 yılında PDR’a transfer olan Kulaksızoğlu, eğitimlerin davranış değişikliğine dönüşmesi için konfor alanından çıkılması ve koçluklarla desteklenmesi gerektiğine inanmaktadır. Bu değişikliğe yardımcı olacak ICF Onaylı Temel Koçluk eğitimlerini, Yeditepe Üniversitesi’nden İlişki Koçluğu programını ve MEB onaylı Temel Oyunculuk ve Drama eğitimleri almıştır.

PDR Group bünyesinde Satış, Yönetim, İnsan Kaynakları Süreçleri, İletişim, Sunum eğitimleri, PDRICMA bünyesinde Koçluk ve Mentorluk hizmetleri vermektedir.

Devamını Oku

Mürvet Gülseven

PDR Group Danışmanı

Mürvet Gülseven, İstanbul Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur.

Çırağan Palace Kempinski İstanbul’da Sağlık Kulübü Müdürü olarak başladığı kariyerini, Unilever’de Key Account Satış Mühendisi, Total Oil Türkiye’de Madeni Yağlar Bölge Satış Müdürü, Obaçay’da Satış Pazarlama Direktörü olarak devam ettirdi. FED Training Eğitim ve Danışmanlık şirketinde eğitmen olarak görev yapan Gülseven, ICF Onaylı Temel Koçluk ve Takım Koçluğu programlarını tamamlamıştır. Bireylere ve şirketlere koçluk konusunda destek olan Gülseven,”Yetişkin Eğitimlerinde Oyun” kitabının yazarıdır.

Yaşayarak Öğrenme konusunda uzmanlaşan Mürvet Gülseven, PDR International bünyesinde Takım Çalışması, Outdoor Programları, Simülasyonlar, Yaratıcılık ve İnovasyon konularında eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermekte, şirketler için özel eğitimler dizayn ederek lisans devri programlarını gerçekleştirmektedir.

PDRICMA bünyesinde Koçluk ve Mentorluk hizmetleri vermektedir.

Devamını Oku

Nihan Gümüşlüoğlu

PDR Group Danışmanı

Nihan Gümüşlüoğlu, Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümünden mezun olmuştur.

Nestle Türkiye’de Zincir Mağaza Yöneticisi olarak başladığı kariyerini, McCann Ericsson’da Müşteri Direktörü, Nestle Türkiye’de Ticari Pazarlama Müdürü olarak devam ettirdi. McCann Ericsson’un Azerbeycan ofisinin kuruluşunun sorumluluğunu üstlenen Gümüşlüoğlu, FED Training Eğitim ve Danışmanlık şirketinde eğitmenlik yapmıştır.

Dijital Dünyada Hikaye Anlatıcısı Olmak ve Sosyal Değişimi Yönetmek (Mastercamp –Michigan University -2020) ve Bioenerji Uzmanı (Haliç Üniversitesi -2020) eğitimlerini tamamlamıştır.

ICF Onaylı Temel Koçluk eğitimlerini tamamladıktan sonra bireylere ve şirketlere koçluk konusunda destek olan Nihan Gümüşlüoğlu, PDR International bünyesinde Yönetim, Liderlik, Performans Değerlendirme Görüşmeleri, İnovasyon ve Stratejik Düşünme&Planlama konularında eğitim ve danışmanlık, PDRICMA bünyesinde Koçluk ve Mentorluk hizmetleri vermektedir.

Devamını Oku

Nurhan Aktı (MCC, ACPC)

PDRICMA Fakülte Başkanı

’Kendinizi sevin, kendinize inanın ve fark yaratın.

’' - Nurhan Aktı

1996'da Deniz Harp Okulundan mezun olan Nurhan AKTI, Türkiye’nin ilk muvazzaf kadın subaylarındandır. Aslen Bilgisayar ve Kontrol Mühendisi olup üzerine İşletme, Uluslararası İlişkiler ve Kamu Yönetimi yüksek lisans programlarını tamamlamıştır. Deniz Kuvvetleri Komutanlığında 21 yıl çok çeşitli görevde farklı bir çok ekiple/liderle çalışmış ve binbaşı rütbesi ile emekli olmuştur. Bu tarihten itibaren yoluna koçluk yolculuğu ile devam kararı alarak Temel ve İleri Düzey Profesyonel Koçluk eğitimleri ile Takım Koçluğu eğitimlerini almış, halihazırda 4.000 saati aşkın üst düzey yönetici, takım ve performans koçluğu/mentorluğu deneyimleri ile MCC (Professional Certified Coach) ünvanı taşıyan sayılı koçlar arasına girmeyi başarmıştır. Kurumsal eğitimler konusunda da uzman olan sayın Aktı, bu kapsamda 200’ün üzerinde şirkete 2.000’in üzerinde çok çeşitli konularda seminer vererek binlerce kişiyle çalışma şansı bulmuştur. Eğitmen şapkasıyla kazandığı deneyimi koçluğuna, koçlukta kazandığı deneyimi eğitime getirerek danışanlarına gerçek hedeflerini belirlemeleri ve istedikleri dönüşümü sağlamaları için fark yaratan çözümler sunmaktadır. Bireylerin tek ve eşsiz olduklarına inanan, hayata bütünsel bakmayı çalışan, doğa ve sevgiye değer veren yapısı ile herkesin içinde var olan potansiyelini keşfetmesi ve fark yaratmaları için insanların yanında olmayı ve onlara dokunmayı kendine misyon edinmiştir. Hayata bakışını en iyi ifade eden kelimeler "Tutku", "Merak" ve "Sevgi" olacaktır. Sevgi ve bilginin paylaşılarak çoğaldığının bilincinde olarak keyifle yaşamda yolculuk yapmaktadır. Nurhan Aktı, evli ve iki çocuk annesidir.

Devamını Oku

Oya Fadıloğlu, ACC & ACTP

PDR Group Danışmanı

Oya Fadıloğlu, Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu olup, eğitim hayatına Boğaziçi Üniversitesi İnovasyon ve Girişimcilik, Paris Sorbonne Üniversitesi Cours de Civilization Française, Başkent Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi alanlarında aldığı sertifikasyon programları ile devam etmiştir.

Halen, Anadolu Üniversitesi Felsefe Bölümü Lisans öğrencisidir.

14 yıl süren bankacılık kariyerine Yapı ve Kredi Bankası’nda Management Trainee olarak adım atmıştır. Bankacılık kariyeri boyunca, İzmir ve İstanbul'da satış, pazarlama, kurumsal ve ticari müşteri yönetimi, dış ticaretin finansmanı,  kredi risk yönetimi, reorganizasyon konularında uzmanlık ve yöneticilik rolleri üstlenmiştir. 2011 yılında İtalyan Candy Hoover Group'a Kredi Risk ve Kontrol Müdürü olarak geçerek Türkiye ve Ingiltere merkezine bağlı kredi risk ve alacak operasyonlarının yönetimi rolünü üstlenmiştir.

2015-2018 yılları arasında Paris'te yaşamış, 2019 yılından itibaren Profesyonel Koçluk ve Harrison Assessments Danışmanlık alanlarında çalışmalarını sürdüren Oya, Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) ‘nundan akredite Profesyonel Koçluk Temel & İleri Seviye eğitimleri ile Yönetici ve Takım Koçluğu eğitimlerini almıştır. Akabinde, ICF tarafından gerçekleştirilen yetkinlik sınavlarını başarı ile geçerek Associated Certified Coach (ACC) ünvanına sahip olmuştur. 2020 yılından itibaren ICF Türkiye Proje ve Çalışma Kurulu üyesi olup STK ve Dernekler ile yürütülen ICF projelerinde aktif rol oynamaktadır. Evli ve 2 kız çocuğu sahibidir.

PDR International bünyesinde Yönetici Koçu, Eğitmen ve Danışman olarak hizmet vermektedir. Bireylerin ve takımların performanslarını en üst düzeye çıkartarak, istediklerini elde etmek, kendilerinin en iyi versiyonları olmalarını sağlamak için odaklı Koçluk, Mentorluk ve Eğitim hizmetleri sunmaktadır.

Devamını Oku

Rana Durbakayım Aylanç (ACC)

PDRICMA Fakülte Lideri

‘89 KAL, ‘95 Marmara Üniversitesi İşletme mezunu olup, Yapı & Kredi Bankası Kurumsal Bankacılık bünyesinde çeşitli seviyelerde yöneticilik yapan Rana Durbakayım Aylanç,, bankacılık hayatını Burgan Bank Business Center yöneticiliği ile 2014 yılında sonlandırmıştır.

Kişisel gelişim yolculuğuna 2005 yılında, mentorluk ve koçluk yolculuğuna ise 2010 yılında iç mentee / mentor ve koç olarak başlamıştır.

Yaklaşık 25 yıllık kurumsal tecrübesini ve yönetsel deneyimini, aldığı bir dizi Kişisel Gelişim ve Koçluk eğitimi ile pekiştirmiştir. Bu eğitimlerin içerisinde, 2010 yılında aldığı ilk koçluk eğitiminin ardından, 2014   yılında da daha kapsamlı şekilde aldığı Temel Profesyonel Koçluk Eğitimi Modülleri,  NLP, Transaksiyonel Analiz, ODM (Optimum denge modeli 1-2 ve ODM Aile ), Takım Koçluğu, Kahkaha Liderliği  ve benzeri programlar bulunmaktadır.

Şirketlerde Takım Koçluğu, Grup Koçluğu, Çeviklik (Mindset Coaching) ve Yönetici Koçluğu alanlarında hizmet vermenin yanısıra şirketlerin MT kadrolarına kurumsal hayata giriş hazırlık modülleri eğitimleri, mentorluk ve koçluk desteği vermektedir.

Kariyer koçluğu anlamında ayrıca gönüllü olarak ICF bünyesindeki projelerde ( ÇYYD, TED, GDN, Soroptimistler Derneği, Bizbize projelerinde ) gençlerle çalışmakta olup gençleri iş hayatına hazırlamak sosyal sorumluluk misyonları arasındadır.

ICF ( Uluslararası Koçluk Federasyonu ) Türkiye Yönetim Kurulunda Eğitim ve Üye İlişkilerinden sorumlu Yönetim kurulu üyesi olarak Koçluk mesleğine katkı sağlamayı görev bilmektedir.

İnsanın bütünselliğine inanan ve kişisel gelişim yolculuğunda kendini sürekli öğrenen bir yolcu olarak tanımlayan Aylanç’ın yolu 5700 eğitim saatinde 11.000 katılımcı ile kesişmiş, yaklaşık 750 saatlik bir koçluk tecrübesi ile de taçlanmıştır.

Aylanç kendi varoluş amacını “kişilerin kendilerini gerçekleştirmelerine bir aracı olmak” olarak tanımlarken kişisel yolculuğunu da kendi ifadesi  ile şöyle özetliyor ;

Ben buluşturanım…

Ruhu ruhla, ruhu özle, özü özle buluşturan

Her buluşturduğunla buluşan,

Ve özüne doğru bir parçasını daha tanıyan

Her tanıdığı parça ile kendini tamamlayan

Hep yolcu

Hep yolda olan

Devamını Oku

Rengin Pakman

PDR Group Danışmanı

Rengin Pakman, İzmir Amerikan Kız Koleji’nden mezun olmuştur.

EES (Europen Exchange Systems)’de Perakende Operasyonları Bölüm Başkan Asistanı olarak başladığı kariyerini, NATO, LSE HQ’de Bütçe ve Maliye Dairesi Başkan Sekreteri olarak devam ettirdi. Raks Holding A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı Asistanı görevinde bulunan Pakman, kariyeri boyunca İngiltere, İspanya, Avustralya ve Danimarka'da farklı eğitim programlarını tamamladı.

ICF Onaylı Temel Koçluk Eğitimini tamamlayan Rengin Pakman, PDR Group bünyesinde Eğitimcinin Eğitimi, Sunuş Teknikleri, İşyerinde Duygusal Zeka, Yönetici Asistanlık ve Sekreterlik ve Güvenli İletişim konularında eğitim ve danışmanlık, PDRICMA bünyesinde Koçluk ve Mentorluk hizmetleri vermektedir.

Devamını Oku

Seda Muradoğlu

PDR Group Danışmanı

Seda Muradoğlu, Eskişehir Anadolu Üniversitesinde İşletme alanında lisans, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinde Pazarlama alanında Yüksek Lisans ve İstanbul Ticaret Üniversitesinde İşletme alanında Doktora eğitimlerini tamamlamıştır.

Doktora tezini Narsistik liderler hakkında yazan Muradoğlu'nun, liderlik alanında akademik çalışmaları bulunmaktadır. Vancouver'da bulunan King George International College’de İngilizce ve formasyon eğitimleri ve Adler Central Europe'da Profesyonel Koçluk eğitimi almıştır.

Birko Koyunlu A.Ş.'de İhracat Uzmanı olarak başladığı kariyerine, Doğan Holding’e bağlı Ditaş A.Ş de Satış Yöneticisi olarak devam etmiş, ardından Proje Müdürü olarak görev aldığı Aster ve Örkum Tekstil şirketlerinin Londra ofislerinin kurulumunu sağlamıştır. Türkiye Basketbol Federasyonu'nda Hidayet Türkoğlu Başkanlığındaki Yönetim Kurulu ve Genel Sekreter Asistanlığı yapmıştır. Öğretim Görevlisi olarak Bahçeşehir ve Esenyurt Üniversitelerinde görev almış olan Muradoğlu, PDR International bünyesinde, İletişim ve Liderlik konularında eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Devamını Oku

Tuba Günay

PDR Group Danışmanı

İstanbul Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümünden 1999 yılında mezun olmuştur.

2008 yılında Maltepe Üniversitesi’nde İşletme MBA programını tamamladı. 1999 yılında başladığı profesyonel deneyimini Bilişim ve Telekom sektörlerinde farklı kurumlarda Satış ve Pazarlama alanında yaklaşık 10 yıl emek vererek sürdürdü.

2009 yılından sonra kariyerine eğitimini aldığı ve hayalini kurduğu İnsan Kaynakları alanında devam ettirdi. Metropol Danışmanlık’da İnsan Kaynakları ve İşe Alım Danışmanlığı yaptıktan sonra Senkron Yazılım ve Radore Veri Merkezi’nde İnsan Kaynakları Müdürlüğü görevini yürüttü.

SAP Danışmanlığı alanında faaliyet gösteren Felece Teknoloji’de İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev yaptı. Bilişim sektörü içinde 20 yılı aşkın süre sorumluluk aldı.

İnsan Kaynaklarının bütün fonksiyonlarında bazen kurgulayıcı bazen yürütücü olarak aktif görev alan Günay, ICF onaylı temel koçluk ve İleri Seviye Koçluk eğitimlerini tamamladıktan sonra bireylere ve kurumlara koçluk ve danışmanlık konusunda destek olmaktadır.

PDR International bünyesinde İnsan Kaynakları alanında süreç tasarımı ve organizasyonel gelişim konularında eğitim ve danışmanlık, PDRICMA bünyesinde koçluk ve mentorluk hizmetleri sunmaktadır.

Devamını Oku

Yunus Emre Şentürk (PCC)

PDRICMA Fakülte Lideri

Kariyerini profesyonel koçluk yönüne doğru çevirmeden önce Yunus Emre Şentürk çeşitli sektörlerde orta ve üst düzey yönetici olarak çalışmıştır.

Profesyonel Hayatının sonlarına doğru çalıştığı kurumlarda kurumsal ve bireysel değişim ve gelişim projelerinde aktif rol almıştır.

Yunus Emre Şentürk, yaklaşık 8 yıldır bireysel ve kurumsal gelişim alanında da çalışmaktadır. Kurumların ve kişilerin potansiyellerine odaklanarak bütünsel bakış açısı, önce insan yaklaşıma yönelik bilgi ve deneyimlerini paylaşmaktadır.

Özellikle üst düzey yönetici ve liderlere yönelik koçluk hizmetleri, liderlik programları uygulamakta, profesyonel koçluk mesleğinin Türkiye’de ve dünyada gelişimi için çalışmalar yapmaktadır. PDRICMA çatısı altında özellikle “Değer Odaklı Yaklaşım” penceresinden kurumlar ve organizasyonlara yönetsel beceriler, koçluk, koçvari liderlik, satış yöneticileri ve satış ekiplerine satış koçluğu, takım koçluğu, kurum içi koçluk bakış açısı ile mentörlük gibi gelişim projeleri yürütmektedir. Bireylerin liderlik potansiyelini ortaya çıkarmak üzere birçok modellemeleri, yeni nesil, orta ve üst düzey yönetici koçluğu ve mentörlük hizmetleri sunmaktadır.

2500 saatten fazla koçluk, 1.500 saatten fazla eğitmenlik deneyimi vardır. International Coaching Federation’ın Profesional Certified Coach (PCC) ünvanına sahiptir. 2020 – 2022 ICF Türkiye Başkanı olan Yunus Emre birçok sosyal sorumluluk projesinde gönüllü profesyonel koçluk yapmaktadır.

Profesyonel Koçluğu merkezine alan Yunus Emre Şentürk birçok alanda mesleğin doğru bilinirliği ve etik kurallarının paylaşımını yapmak için konuşmalara katılmakta ve makaleler yazmaktadır.

Kendisi “Profesyonel Koçluğa” bakış açısını aşağıdaki gibi tanımlar;

“Sanat, en genel anlamıyla yaratıcılığın ve hayal gücünün ifadesi olarak anlaşılır.”

Profesyonel Koçluk tanımının içinde geçen “yaratıcı süreç” sanat demektir.

Profesyonel Koçluk Bir Sanattır.

Devamını Oku